Bazı görev odalarının manzarası ve içi o kadar gerçekçi ve etkileyici olabilir ki, gerçek olmadıklarına inanmak zor olabilir. Bu iyi bir şeydir, çünkü eğlencenin iyi düşünüldüğü ve hedefe ulaşıldığı anlamına gelir: kişi günlük hayatın monotonluğundan kaçmayı ve kendini bilinmeyenin atmosferine kaptırmayı başarmıştır. Elbette bu atmosfer görev odasına bağlı olarak farklılık gösterir. Örneğin, birisi bir mahzeni, psikiyatri hastanesini veya hapishane hücresini ziyaret etmek istemeyebilir, ancak bu ortamlarda oynamak yine de eğlenceli olabilir. İsterseniz Rio de Janeiro'da farklı türde bulmacaları çözmeniz gereken bir odayı ziyaret edebilirsiniz. Bulmacalar genellikle ünlü eserlere, dünyalara veya heyecan verici, korkutucu ya da kalbinizin daha hızlı atmasına neden olan temalara dayanıyor.

Bir görevi veya oyunu çocuklar veya yetişkinler için daha keyifli hale getiren bazı özellikler vardır. Görev, bir grup insanın birlikte oynayabileceği bir oyundur. Bazı görevler korkutucudur, ancak çoğu eğlencelidir ve bulmaca çözmeyi veya büyülü bir dünyayı deneyimlemeyi içerir. Herhangi bir görevin amacı, bir dizi mantıksal engeli aşarak bir odadan kaçmaktır ve görevin ücreti, görevin zorluğuna ve oynayan kişi sayısına bağlıdır. Görevlerin çoğu 60 dakika sürer, ancak bazıları 120 dakikaya kadar çıkabilir.

Evet, hediye çeki satın alabilirsiniz. Oyunu hediye olarak verebilir misiniz? Oyunu oynamak için zeki olmanız gerekiyor mu? Oyunun fiyatı ne kadar? Hayır, ama eğer öyleyseniz yardımcı olur. Ayrıca iyi bir takım oyuncusu olmanız gerekir. Oyun, haftanın gününe ve günün saatine bağlı olarak farklı tutarlara mal olur. Fiyatları program sayfasında görebilirsiniz. Eğer takılırsanız, operatörümüzden bir ipucu isteyebilirsiniz. Ya hiçbir gizemi çözemezsek?

Bir oyun görev salonu seçerken önemli olan sevdiğiniz bir temaya sahip olması ve personelin arkadaş canlısı olmasıdır. Dekorasyon ve bulmacalar gibi diğer her şey, görevi yürüten kişiler tarafından çözülecektir.

Eğlenmek ve yeni bir şeyler denemek istiyorsanız, bir görev odası ayırtın. Siz ve arkadaşlarınız bir saatliğine başka bir dünyaya taşınacaksınız ve burada bilmeceler ve bulmacalar çözmeniz gerekecek. Birlikte vakit geçirmenin ve kalıcı anılar yaratmanın harika bir yoludur.

Bir saat boyunca katılımcıların dış dünyayla bağlantısı kesilecek ve etraflarındaki her şey bilinmez ve tuhaf olacak. Korku veya panik hissedebilirsiniz, ancak birlikte çalışırsanız ve pes etmezseniz, bir çıkış yolu bulabilirsiniz.

 

Olayları çözmek için Google’a veya telefonunuza güvenmek yerine hayal gücünüzü ve sezgilerinizi kullandığınızdan emin olun. Bu, işler zor olduğunda bile aklı başında ve mutlu kalmanıza yardımcı olacaktır.

 

Görevi tamamlamak için yalnızca bir saatiniz var, bu nedenle son dakikaya kadar beklememenizi tavsiye ederiz. Erken ayrılmak zorunda kalırsanız üzülmeyin, her zaman başka bir zaman tekrar deneyebilirsiniz.

Scroll to Top